Archívne vína - Cascina Garitina

Keď sa povie rodinné vinárstvo s históriou, je to Cascina Garitina z talianskeho Piemontu. Vinárstvo je pomenované po prababičke Margherite, ktorá vinárstvo založila už v roku 1900. „Garitina“ je totiž v piemontskom dialekte zdrobnenina jej mena.

Rovnako ako predchádzajúce štyri generácie, aj súčasný majiteľ Gianluca Morino pestuje výhradne modré odrody na výrobu červených vín. Že chce byť vinárom rovnako ako jeho predkovia, vedel Gianluca už od detstva. V provincii Asti sa stará hlavne o tradičnú odrodu Barbera, ktorá vyrastá na tých najlepších expozíciách – výnimočne si totiž rozumie so slnkom a teplom. V menšej miere sú pestované aj odrody Brachetto, Dolcetto, Pinot Nero, Merlot a Cabernet Sauvignon.

Na chuti originálnych vín z Cascina Garitina sa podpisuje jedinečné genius loci miesta, na ktorom je réva pestovaná. Gianluca ide proti konzervatívnemu prúdu a namiesto klasického korku používa kvalitné skrutkovacie uzávery. Tie sú vybavené špeciálnymi membránami, ktoré umožňujú regulovať okysličovanie vína. Vďaka skrutkovaciemu uzáveru takisto odpadajú riziká znehodnotenia vína, ktoré sú spájané práve s použitím korku.

Doprava zdarma

pri nákupe
nad €35

Expresné doručenie

za príplatok

100 % vín skladom

všetko hneď
na odoslanie

Bezpečné balenie

preverené
stovkami zásielok