Archívne víno ako darček

Archívne víno je originálnym darčekom pre najrôznejšie príležitosti. Každá fľaša je unikátna, takže ľahko vyberiete darček na mieru človeku, ktorého chcete obdarovať. Najjednoduchšie je vybrať víno z rovnakého roku, ako sa
narodil oslávenec.

Víno z archívu sa zvyčajne vyberá ako darček k narodeninám, svadobnému alebo pracovnému výročiu. Naši zákazníci ho najčastejšie vyberajú ako darček k päťdesiatke alebo darček k štyridsiatke.

Hodí sa tiež ako poďakovanie kolegovi za odpracované roky (napríklad 12-ročné víno za 12 rokov vo firme).

Okrem vín s “guľatým” ročníkom môžete siahnuť aj po veľkých svetových vínach pre špeciálne príležitosti, napríklad ako poďakovanie významnému obchodnému partnerovi alebo hodnotnú pozornosť nielen milovníkom a znalcom vína. V našej ponuke nájdete vína typu Amarone, Barolo, Brunello di Montalcino, Chianti Classico alebo Champagne.

 

Chcete vína archivovať a otvoriť ich až za pár rokov?

Naše najmladšie kúsky sa v archívoch zatiaľ veľmi neohriali. Vybrali sme pre vás špičková vína:

 

Biele vína na archiváciu
2015 Mercurey Les Héritiers Saint-Genys, Francúzsko
2019 Soave Runcata Tenuta di Corte Giacobbe, Taliansko

Červená vína na archiváciu
2015 Amarone della Valpolicella Dal Cero, Taliansko
2017 Santenay Les Héritiers Saint-Genys, Francúzsko

Všetky vyššie uvedené vína majú veľký potenciál na dlhoročnú archiváciu. Hodia sa ako investícia alebo ako darček, ktorý poteší dvakrát – prvýkrát pri darovaní a za pár rokov tiež pri ich otvorení.

 

 

 

Možnosti darčekového balenia archívneho vína

Vína určené ako darček vám radi profesionálne zabalíme. Na unikátne vína z archívu sa výborne hodia drevené darčekové kazety pre jednu, tri alebo šesť fliaš.

Vhodným doplnkom je špeciálny otvárač na archívne vína, ktorý zabezpečí bezproblémové otvorenie aj veľmi starých vín bez toho, aby došlo k poškodeniu korku. Ten totiž môže byť u starších ročníkov pomerne krehký. Vďaka otváraču je zážitok z rozbalenia a následného otvorenia fľaše autentickejší.

Ak chcete víno poslať priamo človeku, pre ktorého je určené, môžeme do balenia namiesto faktúry vložiť osobné prianie. Text priania vytlačíme podľa vášho zadania na ručný papier a vložíme ho do zásielky k vínu. Faktúru vám v takom prípade pošleme iba elektronicky, nie ako súčasť balenia.

Darčekové balenie 3 rôznych fliaš

Porovnanie rôznych vín z toho istého vinárstva je nepochybne zaujímavou skúsenosťou. Fľaša po fľaši vám umožní spoznať prednosti rôznych ročníkov a za lepšiu cenu, ako keby ste kupovali každú fľašu zvlášť. V tomto balíku nesmie chýbať krásna drevená truhlica.

 

Skúste napríklad 

Darčekové balenie 3 fliaš šampanského z vinárstva Champagne Bouché

Vína z vinárstva Château Saint-Hilaire vo veku 5, 10 a 15 rokov

 

Ak má obdarovaný rád bublinky, balenie troch fliaš ročníkového šampanského Bouché je určite skvelou voľbou.

 

Ako objednať archívne víno ako darček

Víno vyberiete ľahko a rýchlo podľa ročníka alebo odrody. Do objednávky môžete pridať špeciálny otvárač na archívne vína a darčekovú drevenú kazetu na jedno, tri alebo šesť vín.

Ak máte záujem o doručenie vína priamo človeku, pre ktorého je darček určený, uveďte to, prosím, do poznámky (napríklad “víno je darček”). Kvôli bezpečnosti zvyčajne spravidla posielame víno a darčekovú kazetu zabalenú zvlášť. V prípade vína určeného ako darček ale kuriér na mieste kazetu a víno skompletizuje. Pokiaľ máte záujem o osobné prianie, jeho znenie, prosím, tiež napíšte priamo do poznámky, automaticky ho pribalíme.

 

Doprava

Darčekové vína vám doručíme do 3 pracovných dní. Pokiaľ riešite darček na poslednú chvíľu, víno vám môžeme po predchádzajúcej dohode dodať expresne, viď stránka s informáciami o doprave.

Ak máte akékoľvek otázky o našich vínach alebo možnostiach dodania, sme vám k dispozícii. Tím vinozarchivu.sk

Tipy na darčeky

Doprava zdarma

pri nákupe
nad €35

Expresné doručenie

za príplatok

100 % vín skladom

všetko hneď
na odoslanie

Bezpečné balenie

preverené
stovkami zásielok