Archívne víno ako darček

Archívne víno je originálnym darčekom pre najrôznejšie príležitosti. Každá fľaša je unikátna, takže ľahko vyberiete darček na mieru človeku, ktorého chcete obdarovať. Najjednoduchšie je vybrať víno z rovnakého roku, ako sa
narodil oslávenec.

Víno z archívu sa zvyčajne vyberá ako darček k narodeninám, svadobnému alebo pracovnému výročiu. Naši zákazníci ho najčastejšie vyberajú ako darček k päťdesiatke alebo darček k štyridsiatke.

Hodí sa tiež ako poďakovanie kolegovi za odpracované roky (napríklad 12-ročné víno za 12 rokov vo firme).

Okrem vín s “guľatým” ročníkom môžete siahnuť aj po veľkých svetových vínach pre špeciálne príležitosti, napríklad ako poďakovanie významnému obchodnému partnerovi alebo hodnotnú pozornosť nielen milovníkom a znalcom vína. V našej ponuke nájdete vína typu Amarone, Barolo, Brunello di Montalcino, Chianti Classico alebo Champagne.

Degustačné sady vín

 

Ak chcete vytvoriť úplne osobitý darček alebo ak hľadáte alternatívu k nejakej konkrétnej fľaši, môžete sa inšpirovať darčekovými balíčkami. Zaujímavú zostavu získate kombináciou niekoľkých rôznych ročníkov z rovnakého vinárstva alebo napríklad fľašami rovnakého ročníka, ale z rôznych miest. Môžete tiež kombinovať biele, červené a ružové. Darčeková sada vín potom vďaka vami vybranej kombinácii rozpovie príbeh, ktorý môže byť úplne unikátny a osobný. Kombinácia fliaš najlepšie vynikne v drevenej kazete, vystlanej prírodným materiálom.

 

Vyskúšajte napríklad tieto sady
Ochutnávka 3 štýlov šampanského z vinárstva Champagne Bouché
Cestovanie za šumivým vínom – 3 výberové vína z rôznych krajín

3 ľadové vína z presláveného nemeckého vinárstva Bamberger
Výber 3 ročníkov červeného vína z vychýrenej oblasti Bordeaux
To najlepšie z Tokaja – kolekcia 3 ročníkov
3 ročníky archívneho vína z moravského vinárstva Vaněk

 

Zvýhodnené sety (šiesta fľaša zdarma)

Radi by sme vám poskytli inšpiráciu na nevšedné zážitky s vínom. Preto sme pre vás okrem balíčkov zložených z rôznych vín, pripravili aj sety niekoľkých rovnakých fliaš. Samozrejme, môžete ich vypiť všetky naraz, ale tiež ich môžete otvárať postupne, napríklad každý rok jednu. Môžete tak každý rok sledovať, ako sa vyvíja ich chuť, vôňa alebo aj farba. Do setov sme vybrali vína, ktoré sú vhodné na pitie hneď, ale aj na ďalšiu archiváciu.

Z našej ponuky zvýhodnených setov odporúčame napríklad:
Červené víno z Toskánska, ročník 2015
Katalánske šumivé víno Cava Gran Reserva

Moravské svätovavrinecké víno, Gran Rezerva, Neskorý zber
Brunello di Montalcino z vinárstva Castiglion del Bosco

Chcete vína archivovať a otvoriť ich až za pár rokov?

Naše najmladšie kúsky sa v archívoch zatiaľ veľmi neohriali. Vybrali sme pre vás špičková vína:

 

Biele vína na archiváciu
Mercurey Les Héritiers Saint-Genys, Francúzsko, Burgundsko
Soave Runcata Tenuta di Corte Giacobbe, Taliansko, Benátky

Červená vína na archiváciu
Amarone della Valpolicella Dal Cero, Taliansko, Valpolicella
Barbera d´Asti Garitta Cascina Garitina, Taliansko, Piemonte

Médoc Château Saint-Hilaire, Francúzsko, Bordeaux

Všetky vyššie uvedené vína majú veľký potenciál na dlhoročnú archiváciu. Hodia sa ako investícia alebo ako darček, ktorý poteší dvakrát – prvýkrát pri darovaní a za pár rokov tiež pri ich otvorení.

 

Možnosti darčekového balenia archívneho vína

Vína určené ako darček vám radi profesionálne zabalíme. Na unikátne vína z archívu sa výborne hodia drevené darčekové kazety pre jednu, tri alebo šesť fliaš.

Vhodným doplnkom je špeciálny otvárač na archívne vína, ktorý zabezpečí bezproblémové otvorenie aj veľmi starých vín bez toho, aby došlo k poškodeniu korku. Ten totiž môže byť u starších ročníkov pomerne krehký. Vďaka otváraču je zážitok z rozbalenia a následného otvorenia fľaše autentickejší.

Ak chcete víno poslať priamo človeku, pre ktorého je určené, môžeme do balenia namiesto faktúry vložiť osobné prianie. Text priania vytlačíme podľa vášho zadania na ručný papier a vložíme ho do zásielky k vínu. Faktúru vám v takom prípade pošleme iba elektronicky, nie ako súčasť balenia.

Ako objednať archívne víno ako darček

Víno vyberiete ľahko a rýchlo podľa ročníka alebo odrody. Do objednávky môžete pridať špeciálny otvárač na archívne vína a darčekovú drevenú kazetu na jedno, tri alebo šesť vín.

Ak máte záujem o doručenie vína priamo človeku, pre ktorého je darček určený, uveďte to, prosím, do poznámky (napríklad “víno je darček”). Kvôli bezpečnosti zvyčajne spravidla posielame víno a darčekovú kazetu zabalenú zvlášť. V prípade vína určeného ako darček ale kuriér na mieste kazetu a víno skompletizuje. Pokiaľ máte záujem o osobné prianie, jeho znenie, prosím, tiež napíšte priamo do poznámky, automaticky ho pribalíme.

 

Doprava

Darčekové vína vám doručíme do 3 pracovných dní. Pokiaľ riešite darček na poslednú chvíľu, víno vám môžeme po predchádzajúcej dohode dodať expresne, viď stránka s informáciami o doprave.

Ak máte akékoľvek otázky o našich vínach alebo možnostiach dodania, sme vám k dispozícii. Tím vinozarchivu.sk

Tipy na darčeky

Doprava zdarma

pri nákupe
nad €35

Expresné doručenie

za príplatok

100 % vín skladom

všetko hneď
na odoslanie

Bezpečné balenie

preverené
stovkami zásielok